• Entree


« Terug naar de vorige pagina
Film

IDFA on Tour - Planet of Snail zondag 04 maart 2012 16:30 / Filmzaal 3

Elk jaar organiseert IDFA (Internationaal Documentaire Festival Amsterdam) een tournee door Nederland met een selectie van de beste films van het afgelopen festival.

Planet of Snail
VPRO IDFA Award for Best Feature-Length Documentary

Al van kinds af aan is Young-Chan doof en blind. Zoals hij het zelf verwoordt: "In het begin was er stilte en duisternis, en de stilte en duisternis waren met God. En toen ik op aarde kwam, waren ze met mij." Young-Chan weet niet hoe hij zich in deze wereld moet bewegen, totdat hij Soon-Ho ontmoet, die eveneens kampt met een lichamelijke handicap. Hij trouwt met haar en leert via haar communiceren met de buitenwereld. Door zachtjes op elkaars vingers te tikken kunnen ze elkaar begrijpen, het oogt soms als het teder bespelen van een piano. De documentaire volgt de twee in het rustige tempo waarin Young-Chan zich door het leven beweegt: als ze samen een lamp vervangen, vrienden op bezoek komen, aan een theaterstuk wordt gewerkt, als hij een boek leest en in de sneeuw sleeënd van een berg afglijdt. Deze alledaagse scènes worden ondersteund door een poëtische voice-over van Young-Chan, waarin hij reflecteert op zijn bestaan zonder zicht en gehoor. Hij voelt zich als een astronaut. Maar dat neemt niet weg dat hij gevoel heeft voor de schoonheid in de wereld. Dat wordt voelbaar als Young-Chan een boomschors aanraakt, met zijn hand door het zand gaat of als zijn vingers de regendruppels op het raam beroeren.

Regie Seung-Jun Yi, Zuid Korea 2011, 87 min.

3 films voor 25 euro, met lunch voor 37,50 euro. Alleen te koop aan de kassa of telefonisch te reserveren. Combi met lunch is tot 1 maart te reserveren.

Duur:
01:30u

Reacties

Nog geen reacties.

Geef zelf een reactie

KAARTVERKOOP PROGRAMMA 12/13 GESTART

Sinds gisteren kan iedereen kaarten bestellen voor het nieuwe seizoen 2012/2013. En reken maar dat je er bij wilt zijn!

Lees verder

VERWACHTE FILMS

De komende weken, maanden... verwacht!

We zien tegemoet:
- Oslo, August 31st
- On the Road
- Moonrise Kingdom
- Cosmopolis
- Happy Happy
- De rouille et d'os
- La Delicatesse
- Tous Ensemble

Lees verder

NIEUWSBRIEF

Op de hoogte blijven? Ontvang iedere week het laatste nieuws en het actuele programma per e-mail.