City Trips / Small Things Like These
Tim Mielants
Filmdocent Gerlinda Heywegen neemt je in deze filmcursus mee op reis door de lens van de cinema.

Wat zou Lost in Translation zijn zonder Tokyo? La La Land zonder Los Angeles? Amélie zonder Parijs? Parasite zonder Seoul?
Steden zijn vaak zoveel meer dan decor. In Citytrips neemt filmdocent Gerlinda Heywegen je mee op een unieke reis langs de meest bijzondere plekken ter wereld, door de lens van de cinema.
Gerlinda neemt je in deze editie van de filmcursus mee langs de Suzhou rivier in Shanghai.
De rivier stroomt woordloos door een van de oude steden van China maar is getuige van alles wat zich aan en op haar oevers afspeelt. Ze is een vergaarbak van vuil, chaos en armoede, maar ook een verzamelplaats van herinneringen en geheimen, zoals regisseur Lou Ye weet. Hij groeide op in Shanghai, waar hij zijn jeugd doorbracht aan de oever van de Suhzou-rivier.
In de film volgen we de jonge motorkoerier Marda die heel Shanghai doorkruist om allerlei pakjes af te leveren. Vragen over de inhoud stelt hij nooit, net zomin als hij nieuwsgierig is naar het waarom van een opdracht om Moudan, de zestienjarige dochter van een wodkasmokkelaar, af te leveren bij haar tante.
Xun Zhou, Hongsheng Jia, Zhongkai Hua
Drama
Mandarijn
Nederlands
83 minuten



Filmdocent Gerlinda Heywegen neemt je in deze filmcursus mee op reis door de lens van de cinema.

Filmdocent Gerlinda Heywegen neemt je in deze filmcursus mee op reis door de lens van de cinema.

Kies een taal