Inleiding INSTINCT - Conny Janssen en Patricia van Deutekom
Conny Janssen en Patricia van Deutekom
In gesprek met Conny Janssen en Patricia van Deutekom over hun samenwerking voor de nieuwe voorstelling van Conny Janssen Danst, INSTINCT.
No Dutch? No problem! Scroll down for more information.
Hoe gaan we om met het tempo en de verwachtingen van de moderne samenleving en de hoge eisen die we aan onszelf stellen? Proberen we alles bij te benen, vluchten we of gaan we het gevecht aan?
INSTINCT is niet zomaar een dansvoorstelling – het is een explosie van energie, beweging en emotie. In deze dynamische voorstelling van het Rotterdamse dansgezelschap Conny Janssen Danst duiken we met een avontuurlijke groep dansers in de vier instinctieve reacties op dreiging: vechten, vluchten, bevriezen of behagen. Wat gebeurt er als je onder druk staat?
Voor het eerst wordt een grote zaalvoorstelling van Conny Janssen Danst in co-creatie gemaakt. Artistiek leider Conny Janssen nodigt daarvoor choreograaf Patricia van Deutekom uit (VANDEUTEKOM Collective). Waar Patricia een voorliefde heeft voor een krachtige, ongepolijste maar fijngevoelige danstaal, zoomt Conny meer in op de individuele kwaliteiten van haar dansers die zij verweeft met haar eigen danstaal. Het resultaat? Een meeslepende mix van beweging, muziek en verhalen die je meeneemt in de strijd, spanning en adrenaline van het dagelijks leven.
Voorafgaand aan de voorstelling op donderdag 23 april zijn Conny Janssen en Patricia van Deutekom te gast voor een inleiding op de voorstelling. De inleiding vindt plaats in de Kleine Zaal en begint om 19.15 uur.
Conny Janssen Danst is sinds 1992 een van de meest toonaangevende moderne dansgezelschappen in Nederland. Het Rotterdamse gezelschap staat breed bekend om de sterk fysieke en theatrale kracht van de dansers en de verrassende diversiteit van de voorstellingen, waarbij pure dans wordt ingekleurd met een menselijke touch. Motto van artistiek leider Conny Janssen: in een wereld die steeds harder en onmenselijker wordt, moeten we ruimte maken voor persoonlijke verhalen. Zij haalt haar inspiratie uit het grootstedelijke leven: een snelle en vitale wereld vol diversiteit.
Patricia van Deutekom studeerde af in 2005 (ArtEZ, Arnhem) en ontwikkelde zich in de loop der jaren tot gerenommeerd danser, co-choreograaf en repetitor. In 2021 richtte Patricia van Deutekom haar eigen gezelschap op, VANDEUTEKOM Collective (voorheen LAVA Collective). Haar voorstellingen worden bestempeld als ‘dansconcerten’ en zijn gedurfd, ongepolijst, fysiek, explosief en tegelijkertijd kwetsbaar, eerlijk, poëtisch en fragiel. Voor haar rol als danser in haar eigen voorstelling ‘La Despedida’ (2023, VANDEUTEKOM Collective) werd zij genomineerd voor een Zwaan voor meest indrukwekkende dansprestatie.




Conny Janssen, Patricia van Deutekom
Adi Amit, Thomas Fauc, Pedro Ricardo Henry, Maud Huizing, Sara Mistrorigo, Kenji van Nieuwenhuizen, Gaspar Ribeiro, Mariko Shimoda, Yashasvi Shrotriya, Remy Tilburg, Mattia Trematerra en Lola Piret.
Ria Marks, Judith Wendel
Richard van Kruysdijk (Overige muziek: Loscil, Michel Banabila, Miguel Marin Pavon, Tim Hecker)
Thomas Rupert | Remko van Wely
Babette van den Berg
Erik Spruijt
Raymond de Vries | Three Hands, Davide Bellotta
No Dutch? No problem!
This dance performance doesn’t contain any spoken language.
Like to read about the performance in English?
Click on the icon with the speech bubble in the top right corner of the page (mobile devices: behind the hamburger menu). Then select ‘English’. You will now see the English version (by Google Translate) of the website.
Kies een taal