Fleur Pierets - Als alles goed gaat
Fleur Pierets
Toegankelijke en hoopvolle vertelling over halsoverkop vertrekken, volmondig ja zeggen en veel te vroeg afscheid moeten nemen. Voor iedereen die ooit liefhad of zich afvroeg wat écht telt.

Welkom op een gierige, magere en zelfsaboterende avond. In ARENDS brengen de Poezieboys en theatergroep ECHO een ode aan dichter Jan Arends: een man die nergens bij hoorde, maar wiens messcherpe poëzie ons nog altijd raakt. Verwacht een voorstelling vol poëzie, persoonlijke verhalen, scheldkanonnades, nachtelijke telefoongesprekken en absurde fantasiewerelden.
Jan Arends was een van de meest compromisloze stemmen uit de Nederlandse literatuur. In zijn sobere, messcherpe gedichten schreef hij over eenzaamheid, psychisch lijden en het gevoel nergens bij te horen. Arends was geen makkelijke man: scherp, onvoorspelbaar en moeilijk, maar achter zijn woede en onvermogen schuilde ook een diep gekwetst mens.
Met zijn werk als vertrekpunt duiken Anna Schoen, Joep Hendrikx en Jos Nargy in zijn wereld en stellen ze zich de vraag: hoeveel ruimte maken we voor mensen die niet passen?
De Poezieboys (Jos Nargy en Joep Hendrikx) maken energieke en ontregelende poëzievoorstellingen waarin literatuur, performance en muziek samenkomen. Geïnspireerd door de legendarische poëzieavond van Simon Vinkenoog in Carré in 1966 vragen zij zich af waarom poëzie vandaag de dag zo zelden nog een dampende zaal veroorzaakt. Met hun voorstellingen en de Poeziebar brengen ze beginnende en gevestigde dichters samen in een levendige, ongedwongen setting. Eerder maakten zij onder meer de voorstelling GEESTEN (met Joost Oomen) en PEREC.
Theatergroep ECHO is een punk-poëtisch gezelschap dat rauw, absurdistisch en activistisch theater maakt. Hun voorstellingen zoeken de randen op van wat comfortabel is en bevragen hoe mensen zich verhouden tot een wereld die steeds meer vraagt om controle en maakbaarheid. Met vervreemding, humor en poëzie proberen zij vaste denkbeelden open te breken en het empathisch vermogen van het publiek aan te spreken. ECHO maakte onder andere HOOPJE MENS, een sciencefictionthriller over identiteit en samenleven op een oververhitte planeet.
Credits
Concept, tekst en spel: Jos Nargy, Joep Hendrikx en Anna Schoen
Regie: Jessie l’Herminez
Tekst: Anne Hazeleger
Decor: Noa Helder en Jessica Helbach
Kostuums: Sjaan Hofstede en Pleun Verhees
Muziek: Amber Docters van Leeuwen
Naar teksten van Jan Arends
Toegankelijke en hoopvolle vertelling over halsoverkop vertrekken, volmondig ja zeggen en veel te vroeg afscheid moeten nemen. Voor iedereen die ooit liefhad of zich afvroeg wat écht telt.

Spoken word spektakel in de Clubzaal, met de meest spraakmakende woordkunstenaars van dit moment.

De populaire podcast met waargebeurde verhalen komt naar de Verkadefabriek!

De állerleukste quiz over film, media, muziek, theater, literatuur en beeldende kunst.

Muzikale monoloog over de zeventien manieren waarop een man kan terugkeren naar zichzelf.

Kies een taal