Elke film start met een filosofische inleiding. Na de inleiding gaan we samen in gesprek en filosoferen we verder over de dilemma's van het verhaal. Na een korte pauze start de film. Centraal in deze cursus staat het thema ‘Het absurde - Leven in een zwijgende wereld’.

Samen met filosoof en schrijfster Anne-Mathije Bogerd, kijken we acht bijzondere films. Voor de film bespreekt Anne-Mathije de relevante filosofische kwesties.
Het programma
Wo 16 sep, 19.20 uur: Lo Straniero - Luchino ViscontiWo 30 sep, 19.20 uur: A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence - Roy Andersson
Wo 14 okt, 19.20 uur: Anomalisa - Charlie Kaufman & Duke Johnson
Wo 28 okt, 19.20 uur: The Lobster - Yorgos Lanthimos
Wo 11 nov, 19.20 uur: Bad luck banging or loony porn - Radu Jude
Wo 25 nov, 19.20 uur: The Zone of Interest - Jonathan Glazer
Wo 9 dec, 19.20 uur: The Lighthouse - Robert Eggers
Wo 16 dec, 19.20 uur: Symbol - Hitoshi Matsumoto
Over de film
Van Charlie Kaufman, de schrijver van onder andere Eternal Sunshine of the Spotless Mind en Being John Malkovich.
De deprimerende realiteit van zelfhulpboeken-schrijver Michael Stone is dat iedere stem en ieder gezicht er precies hetzelfde uitziet. Hij dwaalt rond in het hotel waar hij verblijft voor een conferentie en lijkt nergens echt plezier uit te beleven. Tot hij Lisa ontmoet, en voor het eerst de zachte klanken van een vrouwenstem zijn oorschelpen strelen. Michael is op slag verliefd, en lijkt met deze ontmoeting een uitweg van zijn uitzichtloze bestaan te hebben gevonden.
Charlie Kauffman
David Thewlis, Jennifer Jason Leigh, Tom Noonan
Animatie, stop-motion
US
Engels
Nederlands
90 min.

€ 17,00 Supporter
€ 9,00 Student Verkoop studentenprijs start 13-10-2026 om 19:20 uur