Expositie: Body Politics

Bete van Meeuwen

Tijdens het Queer Arts Festival te zien in de gang van de Verkadefabriek: Body politics, van fotograaf en schrijver Bete van Meeuwen.

Een terugkerend thema in het werk van Bete van Meeuwen is de viering van gemarginaliseerde identiteiten. De viering bestaat onder andere uit het feit dat zij hun identiteiten hierin niet hoeven uit te leggen of verdedigen. In deze tentoonstelling staan People of the Global Majority* plus-size modellen, trans- en non-binaire personen centraal. We vieren hun schoonheid en zien hun menselijkheid.

Door middel van diens werk blijft Bete zich inzetten voor een wereld waarin representatie geen bijzaak is, maar een vanzelfsprekendheid, waar mensen zichzelf met waardigheid en trots weerspiegeld zien.

*People of the Global Majority is een verzamelterm voor Zwarte, Aziatische, Inheemse, Latijns-Amerikaanse mensen en personen die meerdere afkomsten bezitten.


Body politics is van 12 t/m 25 juni elke dag gratis te bezoeken.

Bete van Meeuwen

Bete van Meeuwen (1994) is fotograaf en schrijver. In diens werk maakt Van Meeuwen sociaal-politieke kwesties bespreekbaar via krachtige beelden, met het uiteindelijke doel om onrecht tegen te gaan.

In diens werk staan onderwerpen als adoptie, Black Joy, seksualiteit, gender, feminisme en discriminatie. Van Meeuwen exposeerde in VondelCS, Eye FilmMuseum, Rijksmuseum Amsterdam en Rietveldpaviljoen Amersfoort.

Herenigd met mijn Zwart zijn
Eind 2025 verscheen diens boek Herenigd met mijn Zwart zijn: Over identiteit, adoptie en heling in community. Hierin verkent Van Meeuwen diens gelaagde identiteit via prachtige memoires over Zwart zijn, biseksualiteit en traumaverwerking. Die neemt je mee in diens ervaring van opgroeien als Zwart, geadopteerd kind in een witte wereld en de vragen die hen zich daarbij stelde. Herenigd met mijn Zwart zijn is tijdens de opening te koop in de Verkadefabriek.

Foto: Leonel Piccardo
Make-up en haar: Alejandro Blijd

Meer Queer Arts Festival

We'll Find Happiness

do 18 jun. -   Film

Léa Pool

Een indringend portret over de positie van LGBTQ+ vluchtelingen en de harde realiteit van het immigratiebeleid.

Victorine Plante - Mama Beer

do 18 jun. -   Cabaret

Victorine Plante

Comedy met een vleugje activisme over de transitie van Victorine’s zoon Beer.

Aanschuiftafel

do 18 jun. -   Eten en drinken

Ontmoeten én opladen: schuif aan en prik een vorkje mee!

Kinki Kappers

do 18 jun. -   Festival

De tofste kappers van Den Bosch komen naar het Queer Arts Festival!

Jimpa

do 18 jun. -   Film, Eten en drinken

Sophie Hyde

Hartverwarmende film over queer zijn, ouderschap en familie. Met John Lithgow en Olivia Colman. Koop een combiticket en schuif met je ouders aan bij het Queer Family Diner. 

Mijn Broer

do 18 jun. -   Film

Koert Davidse

Een portret over Bart, de 28-jarige broer van filmmaker Koert Davidse die in 1986 stierf aan AIDS.

Tomas Pevenage / Antigone - Sabah

do 18 jun. -   Theater

Tomas Pevenage / Antigone

Muzikale, sexy queer performance waarin Tomas Pevenage je laat kennismaken met verschillende legendarische Arabische diva’s. Langs de nachtclubs van Beirut tot de stomende badhuizen van Damascus.

QUEER WE GO!

do 18 jun. -   Theater

Een avond vol drag, performances en lokale verdieping waarmee we de vierde editie van het Queer Arts Festival aftrappen. 

The Watermelon Woman

vr 19 jun. -   Film

Cheryl Dunye

Een mockumentary/komedie over een zwarte, lesbische filmmaker op onderzoek naar representatie.

Fleur Pierets - Als alles goed gaat

vr 19 jun. -   Woord

Fleur Pierets

Toegankelijke en hoopvolle vertelling over halsoverkop vertrekken, volmondig ja zeggen en veel te vroeg afscheid moeten nemen. Voor iedereen die ooit liefhad of zich afvroeg wat écht telt.

Expositie: Body politics

vr 19 jun. -   Festival

Bete van Meeuwen

Tijdens het Queer Arts Festival te zien in de gang van de Verkadefabriek: Body politics, van fotograaf en schrijver Bete van Meeuwen.

Aanschuiftafel

vr 19 jun. -   Eten en drinken

Ontmoeten én opladen: schuif aan en prik een vorkje mee!

Studio Naaistreek - Workshop Tepelflossen

vr 19 jun. -   Workshop

Studio Naaistreek

Maak je eigen unieke setje tepelflossen of tepellijstjes! 

Sytze Bouma - Drag Me Home

vr 19 jun. -   Festival, Theater

Sytze Bouma

Met een vrolijke mix van tekst, drag en lipsyncs, gaat Sytze op zoek naar de mysterieuze vorige bewoner van zijn ouderlijk huis.

All Inclusive Shorts

vr 19 jun. -   Film

Divers

Tijdens All Inclusive Shorts krijgen queer makers een podium en krijg jij de uitnodiging om nieuwe werelden en visies te ontdekken. 

Fleur Pierets - Julian

vr 19 jun. -   Film, Eten en drinken

Cato Kusters

Ontroerend en waargebeurd liefdesverhaal geïnspireerd op het boek van Fleur Pierets.

Xillan - A COMING OF (R)AGE RITUAL

vr 19 jun. -   Theater

Xillan

Verhalenverteller XILLAN duikt in de Surinaamse queer legacy en de zoektocht naar zijn dromen over een nieuwe toekomst.

Jip's Kampvuursessies

vr 19 jun. -   Muziek

Jip

Schuif aan bij Jip's Kampvuursessies - een klein moment van rust, warmte en muziek midden in het festival.

Maspalomas

vr 19 jun. -   Film

Jose Mari Goenaga, Aitor Arregi

Nadat Vincente naar een verzorgingstehuis verhuist, voelt hij zich gedwongen om weer onzichtbaar te worden als queer man.

BURLESQUE'ER

vr 19 jun. -   Theater

Get ready voor een avond die zindert van verleiding, performance en queer energie, samengesteld door onze eigen Bossche burlesque superster Zizi Zinnona!

Expositie: Body politics

za 20 jun. -   Festival

Bete van Meeuwen

Tijdens het Queer Arts Festival te zien in de gang van de Verkadefabriek: Body politics, van fotograaf en schrijver Bete van Meeuwen.

Second Nature

za 20 jun. -   Film

Drew Denny

Ontdek met Elliot Page hoe homoseksualiteit en genderdiversiteit diep in de natuur geworteld zijn.

Lorena Valenzuela- Strike with force

za 20 jun. -   Dans

Lorena Valenzuela

Van whacking workshop tot battle arena: met dj, beats én jury. Kom kijken of doe mee! 

Des Preuves d'amour

za 20 jun. -   Film

Alice Douard

Een ontroerend en komisch portret van queer moederschap en de bijbehorende obstakels.

Panel

za 20 jun. -   Film

Luuk van de Ven

Luuk gaat in gesprek met drie queer filmmakers.

Aanschuiftafel

za 20 jun. -   Eten en drinken

Ontmoeten én opladen: schuif aan en prik een vorkje mee!

Drag Up Family - DRAG IT UP

za 20 jun. -   Workshop

Drag Up Family

De Drag Up Family helpt je op een laagdrempelige manier te experimenteren met de kunst van drag tijdens DRAG IT UP!

This is ballroom

za 20 jun. -   Film

Juru & Vitã

Ballroom-cultuur in de bruisende straten van Rio de Janeiro, met drama, voguing-optredens en de kunst van ‘shade’.

Jonathan Bonny & Manuel Kiros Paolini - All About Us

za 20 jun. -   Theater

Jonathan Bonny & Manuel Kiros Paolini

Wanneer is de strijd voor de queer gemeenschap oprecht, en wanneer wordt deze misbruikt voor politiek of commercieel gewin? Jonathan Bonny en Manuel Kiros Paolini richten de schijnwerpers op pinkwashing. 

Marie Koet en Celine Schrama - Date leed

za 20 jun. -   Cabaret

Marie Koet en Celine Schrama

Comedians Céline Schrama en Marie Koet daten wat af, maar met weinig succes. 

CLUB QUEERSTEN incl. QLUB AMBUSH

za 20 jun. -   Theater, Club

incl. QLUB AMBUSH

Een iconische queer night met een line-up die buiten alle hokjes knalt. Een theatrale avond en fluïde feestje met uiteenlopende, extravagante queer performers.

Nightmare on Elm Street 2

za 20 jun. -   Film

Ragingly queer in the best possible way.

QLUB AMBUSH

za 20 jun. -   Club

Voor wie pas wil invliegen als de beats van Collective Ambush de Serre overnemen!

Kies een taal